• image

Rezultate 2019

Cupa Băniei la karate, ediția a XIII-a - Craiova - 21 septembrie 2019

 

LOCUL 1
Ionescu Adrian – kumite C3
Sasu Antonia – kumite C3
Beu Mușat Maria – kumite C1
Echipa kumite C3 masculin – Belicaru Octavian, Ionescu Adrian, Burechea Cristian, Ilie Mario

LOCUL 2
Cernea Teodora – kata juniori
Marin Alexandra – kumite C3
Bîrzescu Maria – kumite C1
Echipa kumite C3 feminin – Marin Alexandra, Șcret Elena Cristina, Sasu Antonia, Bîrzescu Andreea
Echipa kumite MC feminin – Blidescu Viviana, Ilinescu Diana, Costan Andrada, Beu Mușat Ana Maria
Echipa kumite MC masculin – Belicaru Octavian, Gîrban Sebastian, Grăjdan Răducu, Burechea Cristian
Echipa kumite Cadeți feminin - Blidescu Viviana, Ilinescu Diana, Beu Mușat Ana Maria

LOCUL 3
Ilinescu Diana – kumite MC
Gîrban Sebastian – kumite MC
Bîrzescu Andreea – kumite C3
Grăjdan Răducu – kumite C3
Beu Mușat Ana Maria – kumite MC
Șcret Elena Cristina – kumite C3
Costan Andrada - kumite MC
Ilie Mario – kumite C3
Gogîță Mihai – kumite C1
Burechea Cristian – kumite C3
Gogîță Mihai – JTK C1
Burechea Daniel – kumite C3

 

Open-ul internațional de karate -Târgoviște - 7 septembrie 2019

 

Locul I - Beu Mușat Maria/kumite JT/ C1
Locul III - Belicaru Octavian kumite C3
Locul III- Beu Mușat Ana Maria / kumite MC
Locul III - Sasu Antonia / kumite C3
Locul III - Fuiorea Melania / kumite C3

 

 

REZULTATE CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE SHITO-RYU

Arad 14 - 17 iunie 2019

 

Locul I -   BELICARU OCTAVIAN, kumite C3 (campion european)
Locul III - IONESCU ADRIAN IONUȚ kumite C3
Locul III - BEU MUȘAT ANA MARIA kumite C3
Locul VI - NEACȘU ALEXANDRU NICOLA kumite MC

 
 
Cupa Saishin - 01 iunie 2019 - Rm. Vâlcea
 
Locul I - BELICARU OCTAVIAN - kumite C3
Locul II - ENACHE ANDRADA - kumite senioare
Locul III - IONESCU ADRIAN - kumite C3
Locul III - SASU ANTONIA - kumite C3
Locul III - FUIOREA MELANIA - kumite C3
Locul III - DIACONU SEBASTIAN - kumite C3
Locul III - GOGÎȚĂ MIHAI - JTK C1
 

 

Cupa Sensport - 18 mai 2019 - Rm. Vâlcea

 

LOCUL 1

Belicaru Octavian – kumite C3
Botea Cristian – kumite C2
Marin Alexandra – kumite C3
Blidescu Viviana – kumite MC
Beu Mușat Ana Maria – kumite C3
Gîrban Sebastian – kumite MC
Neciu David – circuit C1
Mihai Miruna – circuit C1
Cioranu Elena – circuit C2
Beu Mușat Maria – JTK C1
Banu Alexia - circuit C2
Duță Topciu Lukkas – kumite C2
Zaharia Rareș - kumite C2
Echipa kata feminin – Ilinescu Diana, Șcret Elena, Blidescu Viviana

LOCUL 2

Neciu Bianca – kumite C3
Sîrbu Darius – circuit C2
Sasu Antonia – kumite C3
Comănescu Carla – circuit C2
Gogîță Mihai – circuit C1

LOCUL 3
Băduț Niki – kumite C2
Văduva Ianis – kumite C3
Burechea Daniel – kumite C2
Ilie Mario – kumite C3
Ionescu Adrian – kumite C3
Dincă Alin – kumite Cadeți
Ilinescu Antonia – kumite C2
Fuiorea Melania – kumite C3
Banu Alexia – kumite C2
Șcret Elena – kumite C3
Paraschiva Isabela – kumite MC
Ilinescu Diana – kumite MC
Burechea Cristian – circuit C2
Banu Alexia – circuit C2
Gogîță Mihai - JTK C1

 

Cupa României la Karate Shito-Ryu - 04 mai 2019 - Izvorani

 

Locul 1
ZAHARIA RAREȘ - KUMITE NS / CII

Locul 2
BEU MUȘAT ANA MARIA - KUMITE WKF / CIII
BOTEA CRISTIAN - KUMITE WKF / CII
UDREA ȘTEFANIA - KUMITE WKF / CADEȚI
GOGÎȚĂ MIHAI - JTK / CI
ECHIPA KUMITE JUNIOARE - UDREA ȘTEFANIA, BLIDESCU VIVIANA, BEU MUȘAT ANA MARIA
ECHIPA KUMITE CADEȚI - BELICARU OCTAVIAN, GÎRBAN SEBASTIAN, NEACȘU ALEXANDRU, PLETEA IRINEL

LOCUL 3
NECIU DAVID - JTK / CI
GÎRBAN SEBASTIAN - KUMITE WKF / MC
NEACȘU ALEXANDRU - KUMITE WKF / MC
COSTAN ANDRADA - KUMITE WKF / CIII
GOGÎȚĂ MIHAI - KUMITE NS / CI

CUPA INTERSTILURI CSS4 - 14 aprilie - București

 

Locul I – Sasu Antonia – kumite CIII
Locul II – Belicaru Octavian – kumite CIII
Locul II – Tanislav Lorena – kata CIII
Locul III – Ionescu Adrian – kumite CIII
Locul III – Beu Mușast Ana Maria – kumite CIII
Locul III – Gogîță Mihai – kumite CI
Locul III – Neacșu Alexandru – kumite MC
Locul III – Gogîță Mihai – JTK CI
Locul III – Papoiu Alexandra – kata CIII
Locul III - Răducu Alesia – kata CIII
Locul III – Botea Cristian – kumite CII
Locul III – Gogîță Mihai – circuit CI
Locul III – Echipa kumite MC: Ionescu Adrian, Belicaru Octavian, Neacșu Alexandru

 

Campionatul Național de Karate Shito-Ryu - Izvorani - 23 februarie 2019

 

Locul I - Botea Cristian - kumite C2
Locul I - Gîrban Sebastian - kumite MC
Locul I - Echipa fete - kata U21 / Cernea Teodora, Udrea Ștefania, Enache Andrada
Locul II - Ionescu Adrian - kumite C3
Locul II - Fuiorea Melania - kumite C3
Locul II - Sasu Antonia - kumite C3
Locul II - Echipa fete - kata CIII / Papoiu Alexandra, Tanislav Lorena, Răducu Alesia
Locul III - Blidescu Viviana - kumite MC
Locul III - Belicaru Octavian - kumite C3
Locul III - Grăjdan Raducu - kumite C3
Locul III - Enache Andrada - kumite U21
Locul III - Enache Andrada - kata U21
Locul III - Răducu Alesia - kata C2
Locul III - Neacșu Alexandru - kumite MC
Locul III - Echipa băieți - kata CIII / Belicaru Octavian, Ionescu Adrian, Grăjdan Răducu

 

 

Cupa Masibo, cupă interstiluri și interțări - Baru, Hunedoara - 16 februarie 2019

 

Locul I - Gîrban Sebastian / kumite MC
Locul I - Marin Alexandra / kumite CIII
Locul II - Neciu Bianca / kumite CII

Locul II - Beu Mușat Ana Maria / kumite CIII
Locul III - Botea Cristian / kumite CII
Locul III - Neciu David / kumite CI
Locul III - Gogita Mihai / Circuit CI
Locul III - Zaharia Rareș / kumite CII
Locul III - Fuiorea Melania / kumite CIII
Locul III - Cernea Teodora / kumite cadeti
Locul III - Enache Andrada / kumite seniori
Locul III - Enache Andrada / kata seniori
Locul III - Chiliașu Darius / kumite MC
Locul III - Echipa kumite CIII - Blidescu Viviana, Scret Elena, Marin Alexandra, Beu Mușat Ana Maria
Locul III - Echipa kumite CIII - Belicaru Octavian, Ionescu Adrian, Dincă Alin, Tatulescu Adrian

 

 Cupa Okinawa - Izvorani - 10 februarie 2019

 

Locul III - Beu Mușat Ana Maria / kumite CIII

Locul III - Pletea Irinel / kumite MC

Locul III - Ionescu Adrian / kumite CIII